Moje seminární práce- Divize Totenkopf, část.2

10. září 2006 v 15:59 | Evangelist
Výbava:
Uniformy:
První jednotky SS nosili při všech příležitostech černou uniformu model 1932, která byla sice velmi působivá, přesto však v polních podmínkách a při službě v koncentračních táborech poměrně nepraktická. Proto byla po roce 1933 zavedena nová světle šedivá lehká uniforma. Pro příslušníky SS- Totenkopfverbände vznikla roku 1936 světle hnědá uniforma pro každodenní nošení v táborech. Černé uniformy byli používány nadále jenom hlídkami u hlavních silnic, kde je mohla vidět veřejnost.
Konce roku 1939, kdy došlo k navýšeni počtu příslušníků SS a vytvoření nových divizí, včetně Totenkopf, se armáda potýkala s nedostatkem uniforem proto se divize vybavovali původními armádními uniformami. Přesto, že Himmler tvrdě usiloval o to aby si uniformy SS uchovali svůj styl a vydal mnoho naprosto zbytečných přikázání , ve kterých stanovil kdo a kde může nosit jakou uniformu, vojáci tyto příkazy nerespektovali a tak byla nošena nebývalá směs různých uniforem.
Maskáče:
S výrobou maskáčů a maskovaných látek pro Waffen SS se začalo v listopadu 1938, v první světové válce nebyli maskáče používány a proto měl tento počin hluboký význam pro podobu vojenských polních uniforem obecně, maskáče používají dnes prakticky všechny moderní armády.
V Polsku se ještě používání maskovacích látek příliš nerozšířilo, zkušenosti s nimi byli však dobré proto se roku 1940 začalo sériovou výrobou pro všechny bojové jednotky. Maskáče byli vyrobeny z nepromokavé látky se zipem vpředu a postraními kapsami. Vzory nabývali různých tvarů nejčastější byl tvar listu, zimní maskáče byly nejčastěji v odstínech hnědé a šedé a typ pro jaro a léto byl převážně v odstínech zelené.
Z těchto materiálů se vyráběli i součásti výstroje, jako byli celty, povlaky přileb atd.
V zimě 1943-44 byla zavedena nová zimní uniforma, která se používala až do konce války. Skládala se z kapuce, kalhot a palčáků vyrobených z materiálu odolného vůči větru. Uniforma byla oboustranná, na jedné straně bílá a na druhé straně s podzimní hnědou kamufláží.
Obuv:
První vojáci SS standardně nosili kožené jezdecké holínky, které si často důstojníci nechávali šít na míru. Od roku 1942 byli vojáci SS vystrojeni nízkými šněrovacími kotníkovými botami s kamašemi, které však nebyli příliš oblíbeny - přezdívalo se jim "důchodky".
Kvality německých bot se během války rapidně snižovala, proto vojáci často nosili boty ukradené nepřátelům (které se ovšem museli sundat velice rychle, než stačili nepříteli přimrznout k noze), obzvláště sovětské plstěné boty byli mnohem teplejší a v mnohém lepší než německá obuv, která prochladnutí spíše urychlovala.
Polní čepice:
Od března 1936 Se používali klasické "lodičky" z černě látky tvz. Schiffen, které byly určeny k černé vycházkové uniformě. Po obdržení bojových uniforem po roce 1937 byly tyto čepice nahrazeny tvz. Schrimmützen, což byli klasické kulaté brigadýrky se štítkem, v barvě polní šedi.
V únoru 1938 byly zavedeny nové čepice pro poddůstojníky. Byli podobné předchozím brigadýrkám, ovšem neměly pevnou výztuž po svém obvodu, takže se velice lehce dali sbalit do kapsy nebo batohu. Tyto čepice byli velmi oblíbené, proto je často nosili i důstojníci. Po roce 1943 tyto čepice byly opět vystřídány a to modelem, který se nejvíce podobal "lodičkám" z roku 1936 a byl jednotný, jak pro důstojníky tak pro mužstvo. Tyto čapky se používali až do konce války.
Všechny čepice na sobě měli jednotné znaky a to byla vždy německá orlice s hákovým křížem a umrlčí lebka- znak jednotek SS- vyšitá na přední části.
VZNIK DIVIZE:
Polské tažení:
Toto první německé válečné tažení bylo důležité pro formování budoucí podoby stávající Totenkopfverbände a pro její organizaci do podoby divize.
Polské tažení začalo vpádem vojsk ze severu do Polska, 1.září 1939. Tři pluky Totenkpfverbände- Oberbayern, Thüringen a Brandenburg byli určeny jako Einsatzgruppen, skupiny zvláštního nasazení, které byli pověřeny "zpacifikováním" místního obyvatelstva. To spočívalo v likvidaci polské elity a vytvoření tvz. "společnosti bez vůdců", které měla sloužit Německu a samozřejmě likvidací židů.
Typická protižidovská akce, které se účastnil pluk Brandenburg proběhla mezi 22. a 26. zářím 1939 ve městě Wloclawek, kdy vojáci vypálili všechny městské synagogy, vydrancovali židovské obchody a popravili desítky židů. Poté byli dva prapory odveleny do města Bydgoszcz, kde se měli vypořádat s místní inteligencí. Během dvou dnů bylo zabito více než 800 Poláků. Ve stejné činnosti pokračovaly i ostatní pluky Totenkpfverbände po celé zemi. Díky této jejich činnosti mohl Reinhard Heydrich 27.září napsat, že masakry přežila pouze tři procenta polské vyšší společnosti.
Reorganizace na divizi:
Po úspěšné "bleskové" válce v Polsku, bylo konečně Himmlerovi povoleno vytvořit plnohodnotné divize Waffen- SS a podstatně rozšířit počty příslušníků SS, jelikož několik pluků utrpělo v Polsku značné ztráty. Začátkem října 1939 Hitler povolil vytvoření tří divizí SS a to SS- Verfügung, Totenkopf a Polizei. Rozšiřování SS probíhalo velice rychle, během jediného roku se Waffen-SS rozrostly z 28 000 na 150 000 příslušníků.
Po návratu z Polska do Dachau, Eicke okamžitě začal dohlížet na reorganizaci Totenkpfverbände na divizi. Totenkopf měla být motorizovaná divize, kterou Eicke vytvořil na základě tří původních pluků Totenkopfverbände.
Eicke budoval divizi podle klasických armádních vzorů - pěší pluky byly rozděleny do tří praporů, každý prapor tvořily čtyři roty. Dělostřelecký pluk byl rozdělen do tří praporů, z čehož každý prapor tvořily tři baterie po čtyřech dělech. Ženijní a stíhací prapor měly po třech rotách a průzkumný prapor se sestával ze dvou motocyklových rot a jedné čety obrněných vozidel. Spojovací prapor měl dvě roty, jedna zajišťovala telefonní spojení a druhá rádiové spojení.
Největší problém s kterým se Eicke potýkal, bylo jak vycvičit a vyzbrojit takové množství vojáků. Koncem října nechal Eicke celou divizi přesunout do Dachau, kde byli vojáci postupně cvičeni. Po zvládnutí základního výcviku se cvičilo na úrovni čety, poté praporu a nakonec na úrovni pluku. Důstojníci byli současně cvičeni v problematice velení. V listopadu se začali provozovat celodivizní pochody, kde se vojáci seznámili s problematikou přesunů a sestavou celé motorizované divize.
Začátkem prosince 1939 je výcvik přerušen protože divize Totenkopf dostává rozkaz k přesunu do Ludwigsbergu, ležícího severně od Stuttgartu, kde byla zařazenu do záloh pro ofenzívu na západě.
ZÁVĚR:
Podle mého názoru jsem dostála svému původnímu cíli, kde jsem si určila, že zjistím z jakého důvodu se jednotky Totenkopfverbände a později divize Totenkopf uchylovaly k tak brutálnímu chování vůči vězňům a k válečným zajatcům. Podle pramenů z kterých jsem čerpala, bylo toto zapříčiněno Eickeho ideologii, kterou svým vojákům neustále vštěpoval, stejně tak jím určenou povinnou službou v koncentračních táborech, kterou určil jakou součást výcviku, kde se měli naučit čelit neustálé přítomnosti smrti a bezcitnému zabíjení, což je později měli učinit odolnějšími v boji.
Podle Eickeho byli vězni v táborech nejhoršími zločinci a podle toho se s nimi mělo i zacházet a také zacházelo. Těžko říct jak by se zachovali dnešní vojáci, kdyby jim jejich velitel po dobu celého výcviku neustále omílal, že soucit s "rasově nečistými" a "nepřáteli říše" v koncentračních táborech je nedostatek, který se musí odstranit a že v táborech vlastně "bojují" s tím nejhorším nepřítelem. Dnes se zřejmě musíme spokojit pouze s vysvětlením, že jejich bezcitné a někdy až zvrácené chování bylo podněcováno politickou výchovou a ideologií, která jim byla vštěpována.
Seznam literatury:
Literatura:
Butler,R, Černí Andělé, Praha, Columbus, 2004
Mann, Ch. SS-Totenkopf, Praha, Svojtka & Co, 2001
Williamson, G. SS-Hitlerův nástroj teroru, Praha, Svojtka & Co,1998
Internet:
http://www.sweb.cz/freiwilligen/DOBROVOLNICI/3divize.htm
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Charlizee Charlizee | Web | 25. června 2007 v 9:16 | Reagovat

všechna čest.. parádně jsi to spracovala..

2 Evangelista Evangelista | Web | 25. června 2007 v 10:25 | Reagovat

Charlizee: Děkuji :)

3 Gerd Hein Gerd Hein | 26. srpna 2007 v 15:12 | Reagovat

Paráda...nevim co říct...prostě dokönale zpracovaný téma....

4 Evangelista Evangelista | Web | 30. srpna 2007 v 12:14 | Reagovat

Gerd Hein: Díky moc

5 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

6 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

7 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

8 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

9 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

10 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

11 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

12 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

13 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

14 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

15 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

16 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

17 Martin Polak Martin Polak | 7. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

K tomu se da dodat jen jedno! Lide kteri veri v holocaust podlehli soionisticke propagande! Ktera smeruje k tomu jak ze sveta udelat jednu velkou multirasovou a multikulturni spolecnost! Veskere narody strati svoji identitu(k cemuz vlastne dochazi uz dnes-oteviranim hranic , vstupem do evropske unie atd.) Patrim mezi starsi obcany! Mam pratele kteri prosli Treblinkou a Birkenau(Cast Osvetimi) A nikdo z nich mi nikdy nepopisoval hruzostrasne pribehy ktere muzeme videt kazdodenne na sionisticke a zednarske televizi Nova! Jsem cech! Jse na to hrdy! A vzdy jim zustanu! Adoufam ze se doziju jednoho krasneho dne kdy si lide otevrou oci a zacnou bojovat proti opravdovemu nepriteli!! Ktery nas pomalu ale jiste ovlada a vykoristuje! Proboha lide Probudte se! Vzdyt uz v bibli se psalo o hruzostrasnem konci sveta ktery se neuprosne blizi! Konec sveta neni meteorit nebo nejaka prirodni katastrofa! Ale moralni a kulturni katastrofa, ktera je mnohem horsi! -odkazuji na bibli, kapitola s nazvem Zjeveni Janovo! Zabrante tomu aby nas ovladla jina rasa, jimi vyvolena! Israel ovlada dnes vse! Vcetne USA a USA ovlada EU! Snad chapete co tim chci rict! Toto jsou fakta! Je potreba se nad nimi zamislet a zacit bojovat za svobodu!!!!!!!!!

18 cimbal cimbal | 17. července 2008 v 21:01 | Reagovat

Pár poznámek

V Polsku se nejednalo o Blitzkrieg, jednalo se spíše o taktiku boje vypracovanou von Schlieffenem v uprade von Moltke  v upgrade na rok 1939(doktrína obkličovacího kotle).

A první bojové vystoupení SS-Totenkopf (v Polsku nebojovali, ale vraždili) skončilo ostudou. U Arrasu  21.05.40 (Gortův protiůtok) ukázali, jak umí rychle a zmateně ustupovat (a to byli pod daleko menším tlakem, jak 7.PzDiv-ta obstála).

19 Fífa Fífa | E-mail | 1. října 2008 v 4:48 | Reagovat

tema Třetí Ríše je mým koníčkem už zhruba čtrnáct let,takže si dovolím tvrdit,že toho vím opravdu hodně.Proto si dovolím Tvuj článek označit za velmi zdařile zpracovaný.

20 Born2H8 Born2H8 | E-mail | 30. května 2009 v 16:00 | Reagovat

to Martin Polak: Hele já tě chápu a z části s tebou souhlasím ale 13 krát nám to sem psát nemusíš.

21 Nycticorax Nycticorax | Web | 9. září 2016 v 1:39 | Reagovat

garantovaná půjčka :-?

22 lasitha lasitha | Web | 6. října 2016 v 6:09 | Reagovat

online pujcka pred výplatou blatná :-(

23 Ramonzjab Ramonzjab | E-mail | 13. října 2017 v 19:55 | Reagovat

cialis 5mg canada joined
http://cialiswalmartusa.com - cialis over counter
  cialis location
<a href="http://cialiswalmartusa.com">cialis over the counter
</a> - cialis 20mg online moderators
cialis generic online if this is your first visit be sure to check out the faq by clicking the lin

24 PezerRah PezerRah | E-mail | 29. října 2017 v 21:14 | Reagovat

cialis 20 mg street value joined
http://cialiswalmartusa.org - cialis over the counter at walmart
  brand cialis no prescription pharmacy
<a href="http://cialiswalmartusa.org">cialis over the counter at walmart
</a> - which is more effective - daily or 36 hour cialis
cialis 10mg or 20mg interests

25 Charzessoife Charzessoife | E-mail | 5. listopadu 2017 v 5:12 | Reagovat

cialis 10mg reviews the team
http://pharmshop-online.net - viagra for sale
  cialis and alcohol use moderators
<a href="http://pharmshop-online.net">viagra for sale
</a> - uk cialis cheap
buy cialis online say wordpress

26 JaizeCatty JaizeCatty | E-mail | 21. dubna 2018 v 4:21 | Reagovat

viagra and alcohol mix joined
http://viagrawithoutdoctorstore.com - viagra without a doctor
  canadian pharmacy viagra professional joined
<a href="http://viagrawithoutdoctorstore.com">viagra without a doctor prescription
</a> - viagra effects
viagra free trial

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama