Info o filmu

14. února 2007 v 12:37 | Evangelista

Vrána

VránaKdysi lidé věřili, že když někdo zemře, vrána zanese jeho duši do země zemřelých. Ale občas se stane něco tak špatného, že spolu s ní přinese i obrovský smutek a duše nedojde pokoje. Pak někdy, jen občas, může vrána tuto duši přivést zpět, aby dala věci do pořádku.
Děj začíná v nejmenovaném městě o Ďáblově noci (30. října). Skupina fanatiků se tuto noc každoročně baví tím, že vyrabuje a zapalí několik stovek domů, takže pak vzniká dojem hořícího města. Jednou z obětí jejich řádění je i rocková hvězda Eric Draven (Brandon Lee) se svojí snoubenkou Sarah (Rochelle Davis), kterou si měl zanedlouho brát. Oba při incidentu násilně zemřou.
Rok na to, v předvečer Ďáblovi noci přiletí k Ericovu hrobu vrána, která přinese jeho duši zpět na svět. Eric vstává z mrtvých a s nadpřirozenými schopnostmi a na každém kroku provázen svou vránou, se stává noční můrou všech, kteří se na jeho smrti podíleli.
Vrána je, dle mého názoru, jednoznačně nejlepším filmovým zpracování komixové předlohy a ve srovnání s jinými komixy, tak trochu netradiční. Zahrnuje v sobě prvky hororu, romantiky a spoustu akce. Ale především je založen na velmi temné atmosféře. Až na pár záběrů v retrospektivě se celý film odehrává v noci, což na jednu stranu někomu může zdát zbytečné, nadruhou stranu to navozuje skutečný pocit temnoty, který má hlavní hrdina prožívat. Atmosféra je dále podtržena výbornou rockovou hudbou, která celý film provází.
Celou už tak temnou stránku filmu potom završuje fakt, že i Brandon Lee, představitel Erica, se měl zanedlouho ženit a při natáčení filmu byl nešťastnou náhodou zastřelen. Když uvážíme, že i jeho otec, Bruce Lee, zemřel při natáčení filmu (Hra se smrtí), skoro to vypadá jako nějaké rodinné prokletí.
USA, 1994, 102 min
Režie: Alex Proyas
V hlavních rolích: Brandon Lee, Ernie Hudson, Michael Wincott, David Patrick Kelly, Ling Bai, Anna Levine, Jon Polito, Tony Todd, Michael Berryman
zdroj: www.kinomol.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama