Trocha klasiky nezaškodí.....

25. února 2008 v 22:22 | Evangelista
Kapela vznikla v roce 1980 v Bristolu v Anglii. Jejich hudba spojovala mnoho různých hudebních žánrů, tedy glam, punk, gothic a deathrock a jsou jednou z prvních kapel řazených ke gothic stylu, jak hudebně, tak i stylově.
Poprvé vystoupili na pouliční akci věnované oslavám svatby Prince Walesu a Lady Diany Spencer. V roce 1982 kapela přesídlila do Soho v Londýně, kde odehráli mnoho koncertů v neslavném klubu známém jako The Batcave. Zpěvák kapely Ollie Wisdom založil a později vedl tento klub v letech 1982 - 1983. Dříve, než byl klub Batcave otevřen a založena kapela Specimen, byl Ollie zpěvákem v jiné kapele - The Unwanted. Na rozdíl od Specimen The Unwanted byla kapelou, ktera hrála tradiční anglický garage-core punk 77/78. let. Jejich neznámější skladbou byla předělávka "These Boots Were Made For Walking" od Nancy Sinatry.
Neobvyklé bylo, když se Johny Slut jako klávesák stal tváří celé kapely a její neznámějším členem, a to hlavně díky jeho pozoruhodné image a módnímu vkusu.
V době kdy kapela působila, nikdy nenahrála kompletní album, pouze singly a EPčka. Ačkoli v roce 1997 vyšly dvě kompilace se skladbami této kapely.
Potom, co se kapela rozešla v 1985 roce, kytarista Jon Klein pracoval 7 let s Siouxie & The Banshees, dřivě než se spojil s Sinead O´Connor. Johnny Slut vytvořil Diskord Datkord s Markem Tinleyem a Adamem Tinleyem, později pracoval s The KLF, Adamski a nyní je v kapele Atomizer. Založil také klub Nag Nag Nag v Londýně, kde je jedním z domácích DJů.
V roce 2006 se původní kytarista a autor textů kapely Specimen, Jon Klein, spojil s pozdějšími členy Specimen - Kima (basa) a Tim Hurthert (bicí) a s dvěma novými – Stephan X /(kytara) a T.bias (zpěv). Z této spolupráce vzniklo první kompletní album, Electric Ballroom, které vyjde v létě 2007 díky Metropolis Records. Na tomto albu spolupracovali prvotní členové Specimen - Ollie Wisdom a Johny Slut.
Oficiální stránky http://www.specimenreturns.com/
Překlad z wikipedie by Onnea http://darkentries.wz.cz/specimen.html , děkuji.
SPECIMEN - THE BEAUTY OF POISON
Specimen - Kiss Kiss Bang Bang
P.S Kdyby jste to nevěděli, tak prohlašuji Andrewa Eldritche za boha (ne opravdu to nemá nic společného s předcházejícím článkem, a myslím, že by s tím Ollie ani nesouhlasil XDD) SoM mi zatemnili mozek, přiznávám se....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black.planet Black.planet | 1. července 2008 v 14:45 | Reagovat

Specimen si taky občas poslechnu :-*   a mám ráda sister of mefcy...Eldritch je buuuh

2 Evangelista Evangelista | Web | 1. července 2008 v 21:26 | Reagovat

Black.planet: Anooo konečně někdo uctívá stejného boha jako já (moc lidí mě v tom nechápe :)) Btw. pár dobrejch vtipů o Andrewovi a jeho božštví http://www.darkentries.wz.cz/jokes.html -XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama