Goth snadno a rychle

3. června 2008 v 12:11 | Evangelista
"Vycházím jen proto, abych dostal novou chuť být sám"
Lord Byron
Události posledních dní a měsíců mě vedly k zamyšlení nad tím, kde se vlastně bere ta touha mladých lidí po odlišnosti, proč se všichni snaží za každou cenu být jiní (hlavně "temnější") než svoje okolí. Emo i Gohica tady byli dávno před tím, než se tahle generace narodila ale nikdy okolo toho nevznikal takový humbuk jako teď, nikdy se nikdo nesnažil udělat z těhle subkultur střední proud. Tak proč zrovna teď je tak populární být emo nebo goth ? Ano, samozřejmě za dob komunismu se tohle mohlo rozmáhat jen těžko, jen málo lidí vědělo, že vůbec něco takového existuje ale zaměřme se na dobu pozdější. Když budu brát pouze svoje vzpomínky, tak musím uznat, že když já jsem se začínala o subkulturu zajímat, což je tak pět let zpátky, tak jsem zcela jistě nenarážela na desítky a stovky blogů s podivnými definicemi. Na jednu stranu bylo trochu těžší získat informace ale na druhou stranu se těm informacím většinou dalo věřit, což se teď opravdu říci nedá. Je pravda, že se do téhle "zloghotyk" (o tohle slovo nás tuším obohatila Onnea :) mládeže často trefuju a často dost brutálně ale věřte, že byly i časy kdy jsem to zkoušela po dobrém, snažila jsem se jim vysvětlovat o co jde, ale když mi většinou jedinou odpovědí bylo "Tak na mí stránky nelez, krávo" nebo "Co to kecáš, ghotyka není o hudbě !!!", tak jsem to vzdala. I když, je pravda, že občas se najde někdo rozumný, kdo o tom chce vědět víc a má snahu- teď mluvím například o slečně blackwish, která měla na svých stránkách jeden velmi zhovadilý článek, ale když jí bylo dávo najevo, že je to kravina (a to poměrně nevybíravě :) tak sama napsala, že chce vědět víc, ale všude nachází jen články tohoto typu a dokonce si i nechala poradit (nevím jestli si to opravdu vzala k srdci ale i snaha se cení :).
Chápu, že to může být matoutí, když se někdo snaží něco zjistit a pořád jen naráží na nesmyslné články, tak jim začne věřit a místo aby se z něj stal vytoužený goth, tak je z něj spíš babsyin "ghotik" (viz. jeden z mých předchozích článků). Ale i přesto, že je na internetu spousta hloupostí, tak nevěřím, že není možné najít správné informace, stačí se jen trochu snažit a mít zájem. Ale to zřejmě mládeži chybí, zdá se mi jako by se všichni řídili podle nějakého návodu "Jak být goth-snadno a rychle", jenže ono to snadno a rychle nejde. Podle mého názoru trvá měsíce (možná i roky) než se neznalý člověk začne v téhle subkultuře pořádně orientovat, člověk se nemůže prohlásit za gotha ze dne na den, po tom co uvidí nějaké obrázky o který kdosi prohlásil, že jsou gothické (je to darkart, DARKART sakra :D). Ale jednu věc nechápu, proč mají rubriku "Gothic" na stránkách i lidi, kteří poslouchají hip hop a milují Paris Hilton ? Většinou jde spíš o galerii, kam cpou "gothic" obrázky, ale nechápu, proč tam mají nakopírované i ty nesmyslné definice. Jakoby se snažili tam mít co nejvíc informací o všem, ale vůbec je nezajímalo jestli to je pravda. A co mě nejvíc dostává, když je člověk na jejich chybu upozorní, tak jsou ochotní se za to do krve hádat. Nechápu.
Ale vraťme se k tématu, proč je tak populární být emo nebo goth ? U ema bych to chápala jako spíš módní styl, ano přiznávám, ten styling co ukradli ostatním vypadá poměrně dobře, ale proč to sebevražedné smýšlení a deprese ? (Děti, potítka můžete nosit i na nepořezaných rukou.) Pokud vím, tak (původní) emo bylo o pocitech ale sebepožkozování k tomu nepatřilo- stejně v gothice šlo hlavně o hudbu. Ale proč se sakra lidi pořád chtějí řadit k něčemu o čem nemají ani páru ? Proč je v módě dělat ze sebe ubožáka ? Přece když mám depresi, tak se jí snažím zahnat, přespat nebo přepít, ale nebudu se v tom plácat víc než je zdrávo, nutno také podotknout, že u většiny teenagerů se nedá ani o opravdových depresích mluvit, protože se mi zdá, že jsou deprimovaní z každé kraviny (alespoň většina z nich). Zpátky ke gothice, jsme zřejmě tolik populární protože vypadámě "temně", přece nosíme černé oblečení a posloucháme divnou hudbu, takže musíme pořád myslet na smrt a být smutní (typická mylná dedukce) a to se mládeži líbí, protože jak lépe na sebe upozornit a šokovat rodiče, než si zmalovat ksicht jak Brandon Lee a tvářit se jak boží umučení.
Dneska je totiž velmi moderní být šokující a skandální, jistě si vzpomenete na spoustu lidí, kteří se prohlašují za celebrity a přitom nic nedokázali, jen se chovají jak idioti. A to je velmi lákavé, tím, že se prohlásíte za gotha a převléknete se za něj (protože u těhle lidí je to jen kostým), tak si vás každý všimne, najednou si vás bude pamatovat celá škola a možná vás budou znát i jménem, bude se o vás mluvit. A to je zřejmě důvod proč se náctiletí stávají "ghotyk" (o gothech se tady opravdu mluvit nedá), protože když zaujmete tuhle pózu, tak se z vás stane taková malá celebrita. Tihle maldí lidé podle mě jen milují ten pocit když se za vámi po ulici ohlížejí lidé, milují když se o nich ve škole mluví, milují ten pocit vlastní odlišnosti. Ale přitom jsou naprosto stejní jako jejich vrstenvíci, jen si narozdíl od nich každé ráno nasadí svojí "ghotyckou" masku a předstírají, že jsou někdo jiný jen aby si mohli myslet, že v něco věří a že někam patří. Ale takhle to nefunguje, protože pozéry nemá rád nikdo. Tenhle článek samozřejmě nic nezmění, protože oni budou pořád věřit, že jsou ti "true" ale stále nám zůstává naděje, že za pár let, až z toho tahle genenerace trochu povyroste a začne opět chodit na diskotéky, tak si zase budeme užívat blažené nepopularity a alespoň trochu se na nás zapomene. Snad.....i když já tomu vlastně ani nevěřím, když teď poslouchám úžasné Fields of Nephilim, tak mě přepadá pocit, že bude už jenom hůř .
Vaše Evangelista

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 4ceOfEvil 4ceOfEvil | 3. června 2008 v 15:55 | Reagovat

Myslim, ze oba hlavni důvody jsi sama zminila – neomezený přístup k médiím a k věcem, o kterých vím prd. Příklad asi vzdálený ale z principu myslím sedí – ještě za komančů mne nadchla skupina bruslařů, kteří lítali po centru Prahy. Užasná byla představa do ní patřit – prostě skupina lidí, kteří drží při sobě at se deje co se děje, mají společný zájem o kterem nikdo moc nevi – slušný brusle o kterych tady nikdo neměl ani potuchy maximalne tak z desáté VHS kopie a navenek „ti drsňáci co si trofnou dělát čáry na mramoru u Narodního“ (za což byl tehdy minimálně vyhazov ze školy). Problem byl v tom, že aby se člověk do té skupiny dostal, musel mít ty zatracený brusle a musel na nich umět slušně jezdit. Jenže ty se tady samozrejmně tehdy sehnat nedaly – musel si je postavit každy sám, z dílů, které různě pokoutně vyráběli „dřive zasvěcení“ nebo „půjčovaly“ v ramci divokých akcí kde se dalo (třeba ložiska do koleček z tramvajových dveří někde v depu, silenbloky z aut…)  – takže o tom nejdřív zjistit maximum – co, kde a jak sehnat a postupně to davat dohromady… za tu dobu o tom pak člověk věděl uplně všechno, mohl si na triko nastříkat „Vision StreetWear“ a vyrazit s klidnym svědomím, že nebude za vola, kterýmu jen tatínek přivezl brusle z NSR. Dneska to maš tak, že třináctiletá znuděná pipina přijde za napakovaným fotříkem a řekne „Videla jsem supr černý hadry, dej mi prachy nebo se pořežu.“ no a večer si dušičku vyleje na blog, kterej si už dneska umí založit i opice (Ja vim „Opice nikdy nezabije opici…“).

2 Andula Andula | 3. června 2008 v 17:12 | Reagovat

Nejsmutnější je na tom asi to,jak se to rychle šíří. Jakmile někomu řeknete "gothic",okamžitě si před tím představí nějakého zvráceného satanistu,který trpí depresí,pije krev a především si gothic spojí s metalem a těmi morbidními "ghotic" obrázky,které jsou na každém druhém blogu.Právě ono spojení s (gothic) metalem,který se subkulturou absolutně nesouvisí, přibývá "ghotyk" slečen,které poslouchají Nightwish,Evanescence apod.,na blog si dají pár "dárk" obrázků a jsou gothic.Těchto blogů je bohužel většina,takže se pak nelze divit,jaký je obecně rozšířený názor na goths."Normální" lidé,kteří se o tomto stylu dozví z takového blogu,přeci nebudou zkoumat,jest-li je to pravda,protože dost pochybuji,že "normální" lidé (a "ghotyk" slečny) chodí např. na Sanctuary nebo Darkentries.

3 Eleyla Eleyla | 3. června 2008 v 17:47 | Reagovat

Dobře řečeno :)

Andula:Souhlasim s tebou,u nás na škole samozřejmě nemohou chybět ty krávy co si myslej že když si poslechnou Evanescence nebo Nightwish(musim ale uznat že i já si někdy Evanescence pustim a Nightwish sou legendy a jejich hudba je prostě dokonalá) sou Goth...myslim si že člověk kterej je opravdu Goth a žádnej zasranej pozér kterej je tejden EMO a další tejden Goth (to je na přes držku!) se dokáže orientovat aspon na ty metalovy scene (aspon ty ktery s metalem hooodne souvisej i skrze to že byt metalista a Goth je tak trochu rozdíl i když Goth většinou teda metal poslouchaj,teda eště sem nepoznala Gothika co by poslouchal treba hip-hop nebo rap (vynechme pozery) a hlavně prostě to má v hlave srovnaný (to je taky podle mě dost dulezity)...tot muj nazor,mozna nebudete souhlasit ale to uz je pak jen o tom jak to kazdy vidi atd...:) jinak velmi vydařený článek ale ty sou koneckonců všechny co tu máš ;)

4 Andula Andula | 3. června 2008 v 19:00 | Reagovat

Eleyla:Já si také ráda poslechnu Nigthwish,ale myslela jsem to tak,že to není goth hudba.Goth hudba je prostě gothic rock a hotovo :D Jinak samozřejmě,že většina goths posluchá metal,ale určitě se najsou i zatvrzelí batcaveři,kteří mají jen gothic rock a nic jiného.Ale více méně s tebou souhlasím :) Hlavně s tím,že to mají (goths pochopitelně) v hlavě srovnaný...tím se např. prozradí pozér - neví co chce  a plácá pátý přes devátý,jen aby bylo vidět,jak je děsně "dárk" a co o tom všechno ví (vlastně spíš neví :D)

5 Yassmine Yassmine | 4. června 2008 v 22:08 | Reagovat

kdybysme to ale pořád řešily tak se z toho zblázníme...taky že si s Evangelist často zanádáváme na ghotyky a pozéry, ale je to pořád dokola a nic se nezmění. na blozích koluje jedna charakteristika goth, že to sou lidi s depresema, sebepoškozují se, nosí černou a blabla. a taky poslouchají gothic metal, death a black metal. a o gothic rocku ani zmínka. prostě volovina...spíš charakteristika ghotiků. já taky poslouchala Nightwish a stojím si zatím, že to byla geniální kapela. a metal poslouchám, ale nepletu ho do gothiky. je vážně už zbytečné asi dokola omýlat, že goths je hudební subkultura a styl vzniklý z punku. že ne každý zadepkovaný jedinec je goth, že ty obrázky nejsou gothické, ale obyčejný dark art......atd

6 Ketmara Ketmara | Web | 4. června 2008 v 23:49 | Reagovat

Mně se gothic líbí jako hudba i jako styl oblíkání, ale musím říct, že mi nepřijde, že bych byla jeden z nich. Buď jsem na to moc malá nebo blbá. Zato mi to ale každej říká, že jsem gothic.

Dneska může být gothic každý, kdo má třeba pět tisíc, mrkne na net, zjistí, že se mu líbí to oblečení a že je to in, zajde si do Nosferatu, koupí si tam úžasný hadříky a promenáduje se v tom po klubech. Pak zas bude v módě něco jiného a on hned přesedlá...v tom to podle mě neni. Steně jako ty náctiletý holky (já mám co říkat když jsem sama náctileté, ale některým těmhkle holkám je tak 13-14)který si na to hrajou tak půl roku až rok, protože jsou strašně "dárk a kůl" a chtějí jen nas*at rodiče a být výjimeční. jo, hodně pravdivej článek, pěkně napsáno, Evangelist :)

7 Psicho666 Psicho666 | Web | 5. června 2008 v 14:07 | Reagovat

jo souhlasím ..Jenže někdo nemůže být gothicem , i když chce a líbí se mu to...Třeba já...kdybych se stala gothicem , tak by se ke mě rodiče otočili zády a spolužáci na mě ukazovali prstem...možná by se to někomu líbilo , ale já to nejsem...a přijde mi hloupý nadávat někomu , komu se třeba líbí Marilyn Manson ale taky i Arkona...Jsou to dva úplně jiný styly hudby , ale mě se oba dva líbí...

evangelist:Pod článek s krvavýma obrázkama jsi mi napsala , že to není gothic.já vím , že to není gothic , ale prostě dělat na každý obrázek rubriku je docela zbytečný , nemyslíš???

Dále bych pak taky chtěla říct , že je sice pravda  , že emo i gothic vznikly z punku a tys mi napsala , že gothic vznikl z hudby...to je pravda , ale podle mě má taky kořeny v architektuře , názoru na svět ...Nechápu , proč se tak emo a gothic nesnášejí...všichni jsme lidi z masa a kostí a všichni chcípneme a je zcela zbytečné hádat se kvůli vkusu a módě...I v gothic lidi nemusí být vždycky úžasní a to samé platí i o emo...

8 Evangelista Evangelista | Web | 5. června 2008 v 16:39 | Reagovat

Psicho666: Promiň ale to co jsi napsala, je kravina- "Jenže někdo nemůže být gothicem , i když chce a líbí se mu to" opravdu pitomost děvče, to že jsi goth na tobě nemusí nikdo poznat, podle tebe být goth znamená chodit v dááárk hadrech a malovat se jak staršák ? Jak by to na tobě rodiče poznali ? Oni snad kontrolujou hudbu co posloucháš ? A kamarádi by se k tobě otočili zády......hm to jsou asi opravdu dobrý kamarádi. A nakonec neustále omílaná věta: Goth buď jsi nebo nejsi, neexistuje nic jako "Chci být ale nemůžu", goth jsi bez ohledu na hadry a make up. A pokud vím tak o Mansonovi a Arkoně jsem tam nic nepsala, nevím proč by je někdo nemohl poslouchat společně, opravdu nevím co jsi touhle větou myslela. A já tady neútočím na emáky ale odsuzuju lidi co si na gothy a emáky hrajou a neví o tom nic a obávám se, že ty jsi jedním z těhle lidí, my se tady nehádáme kvůli vkusu a módě, já tady psala o pozérech.......holka tys ten článek absolutně nepochopila.

9 Evangelista Evangelista | Web | 5. června 2008 v 16:40 | Reagovat

Jinak všem ostatním co pochopili děkuji za rozumné názory a reakce.

10 sinus sinus | Web | 5. června 2008 v 17:21 | Reagovat

Jako zamyšlení je to dobré, ale myslím že není nutné z té situace dělat drama...

To jestli se někdo cítí gotikem  - to je přeci jeho vnitřní a osobní záležitost - takže by mu bohatě mělo stačit obhájit se sám sobě před svým svědomím ne? Na co je tady ta potřeba dokazovat něco svému okolí, nebo naopak soudit jiné jestli jsou "praví" nebo ne...?

Možná že právě tohle přemýšlení je hranice mezi pozérstvím a skutečným cítěním...;)

11 Andula Andula | 5. června 2008 v 17:26 | Reagovat

Tak tohle je trochu ohrané a mimo téma (i když ne tak docela),ale nic tak dobře nevystihuje stále omílanou otázku pozérství : Jak se pozná pozér ? Úplně jednoduše. Oba vyperte v pračce. Pozér se odbarví a pryvý gotik zůstane temný :D

12 Andula Andula | 5. června 2008 v 17:27 | Reagovat

pardon...*pravý

13 Psicho666 Psicho666 | Web | 5. června 2008 v 18:27 | Reagovat

Evangelista:Já snad říkala , že to jsou dobří kamarádi???Víš , ten článek (který jsem už mimochodem smazala) právě mluvil o tom , že gothic nemusí chodit v černým , aby všem dokázal , že je gothic..Tys mi tam napsala , že to není pravda ale pouhý výmysl...Ted´ říkáš právě to , o čem si dřív říkala , že je kravina.Já neříkám , že goth musí chodit v "dááárk oblečení " a malovat se...Já jen říkám , že to k tomu prostě tak nějak patří...Ty přece taky chodíš v "dáárk oblečení" a maluješ se temně...Tak proč se sakra oblíkáš do "dáárk oblečení" a maluješ se temně , když už jsi goth od přírody???=)Samas to říkala...Rodiče mojí hudbu nekontrolujou ale říkají , že ta hudba , co poslouchám nepůsobí na člověka kladně...Tvůj text jsem pochopila , i když se ti to možná nezdá...Prostě si mi začala na blog psát komentáře a mě připadalo , že narážíš na to , že jsem pozér...Ale jak můžu být pozér když tak ani nechodím oblečená???Přečetla jsem si tady někde na tvém blogu komentář (od tebe) , kde sis stěžovala , že někdo má na blogu nějákého metalistového zpěváka a hned u toho nějákou pomalou hudbu...Většině lidí se líbí různý věci a né jen jedno...Já neříkám , že jsem v gothic nějaký profík nebo tak něco...Zajímá mě to , ale nejsem v tom tak vzdělaná...Nepochop tyhle věty špatně...Prostě jen říkám to ,co si myslím , nebo mám snad své názory zatajovat a psát sem něco úplně jiného jako nějaký pozér????

14 Yassmine Yassmine | 5. června 2008 v 20:11 | Reagovat

Psicho666: já se více vyjadřovat nebudu jen tě upozorním na ten děsný paskvil "metalistového" :DD to bude asi trochu blbě...

15 Psicho666 Psicho666 | Web | 5. června 2008 v 20:15 | Reagovat

Yassmine:jo já vím...to děsné české sklońování mě vždycky sralo a srát bude...=)

16 Psicho666 Psicho666 | Web | 5. června 2008 v 20:25 | Reagovat

Asi jsem měla napsat metalisti...Nu což ...čas nejde vzít zpátky...=)

17 Riwaa Riwaa | 5. června 2008 v 21:12 | Reagovat

Myslím, že to byl poměrně zajímavý článek (přestože mi za slovo Gothica málem kdysi na fóru utrhli hlavu, že takové neexistuje)... Velmi ráda vidím, že subkultura se pomalu, ale jistě začíná sbírat...Přiznám se, že i já jsem kdysi patřila mezi ty "hloupoučké", ale časy se mění, TEMNOTA mi naštěstí nezatemninla mozek... Jak říkával náš učitel: myslivnu, ne hájovnu! Děkuji za příjemné počtení :)

18 Míša Míša | 5. června 2008 v 21:54 | Reagovat

Psicho666: Jen menší dotaz k větě: "Rodiče mojí hudbu nekontrolujou ale říkají , že ta hudba , co poslouchám nepůsobí na člověka kladně" - Když nekontrolují, co posloucháš - jak mohou vědět, jak ona hudba na člověka působí?

19 Psicho666 Psicho666 | Web | 6. června 2008 v 13:52 | Reagovat

Míša:Jednou se mě zeptali , co vůbec poslouchám...Tak jsem jim to dala poslechnout...=)

20 Lúmenn Lúmenn | Web | 7. června 2008 v 15:29 | Reagovat

Ahojka, moc dobrý článek, reakce : "ty jsi ale kráva, tag na můj blog nechoť kdyš se ti nelíbý!" čtu neustále. Naprosto jsi trefila můj názor na věc. Pro sinuse bych měla toto: na mém blogu mám článek s názvem "Dakcoolin podruhé a snad už naposled" nebo tak nějak nazvaný ve kterém řeším právě to, kdo je a není pozér (což je dneska až moc omílané) ale hlavně to, že být goth není o té dááárk image, ale já zjišťuju že se bez ní cítim jak na koupališti v kabátě nebo na lyžích v plavkách :) Zdraví L.

21 -------------------------------------- -------------------------------------- | 14. června 2008 v 20:35 | Reagovat

se sháněním informací je to tak, že ten, kdo takovej opravdu je, o tom nepotřebuje shánět žádný informace, ten se prostě chová tak, jak mu to vyhovuje, a nemusel si na to nic nastudovat.

  někteří rádobydrsňáci to dělají třeba jenom proto, aby jim ti o něco "drsnější" nenadávali do diskantů.

  je zbytečný to řešit. oni z toho vyrostou, a každej to na nich stejně vidí. je zbytečný je řešit, potřebujou to. děcka si musí hrát.

22 Symphony Symphony | 28. června 2008 v 18:35 | Reagovat

když všichni tak nesnáší pozéry, proč je jich tolik?

kdo kdy definoval, co je a není gothic?

kde je hranice, od které "jsem goth"?

mohla bych se ptát do nekonečna...

a vzájemná nesnášenlivost mezi emo a goth (nebo jinde), tu taky nechápu...Zkrátka já jsem já, líbí se mi tohle a tohle, rozumíme si? ok. nerozumíme? nevadí, nemusíme se hned kvůli tomu nesnášet...

možná to vidím moc jednoduše, ale proč hledat problémy tam, kde nejsou...

23 magge magge | Web | 7. srpna 2008 v 13:33 | Reagovat

koukám, že ty hrozně ráda Evangelisto se navážíš do cizích lidí a ze všech děláš pozéry (viz psicho666 )...

konečně vidím stejný názor..protiřečení facka. Už nevíš, co bys komu nakecala. prostě nejchytřejší na světě..ale jednou tvrdíš to, pak když to tvrdí někdo jinej ho zbuzeruješ a začneš tvrdit opak.

lidi jako ty, tenhle styl ničí.

24 Leona Black Leona Black | E-mail | Web | 25. srpna 2008 v 14:18 | Reagovat

Není správné ze sebe dělat něco, co nejsi! Jenže Gothic je se nějakým záhadným způsobem stal děsně moderním. Já osobně jsem se o tenhle styl začala zajímat jen díky pár exemplářům, které denně potkávám na busu a kamarádce (obyčejně oblečená holčina se silnými brýlemi), co mi půjčila pár cédéček se slovy: "Jen si to poslechni a když se ti to nebude líbit, tak se nic neděje."

Nedomnívám se, že když se budu chtít tím Gothem stát taky a začnu se podle toho třeba i oblékat, takže budu jen v kostýmu. Nikdy jsem si nemyslela, že Gothici jsou podvratní živlové. Působily na mě tak zvláštně étericky, křehce a citlivě. Takový je i můj nejlepší kamarád, který je opravdovým a nefalšovaným Gothem.

Tohle všechno je stejně jen o úhlu pohledu. Já taky nosím to oblečení a přesto si na sebe ráda vezmu elegantní kostým a lodičky.

25 Trawe Trawe | E-mail | Web | 19. prosince 2008 v 9:24 | Reagovat

ke článku daleko před tím: to,že na mě někdo nepozná,že jsem gothic,protože je to v hudbě atd. a v poslední řadě v hadrech,je pravda,ale lajk by (např. mě nebo tak) nazval pozérem nebo Emoušem..tak netuším,kam ty lidi na to chodí..hlavně,že se v tom všichni vyznají a ví o tom víc než vy.. někdy mě to fakt položí smíchy.. o EMO toho vím jen doopravdy málo a pozér je podle mě někdo,kdo si jen na nějaký styl hraje nebo ho vědomě zesměšňuje.. tak mi teda řekněte,koho to napadlo..co ho k tomu vedlo..vážně nechápu..asi melu kraviny,co? ale tohle se nedá vyřešit..

jen mě třeba naštvalo,když se u nás otevřelo obchodní centrum a v nejmenovaným obchodě jsem viděla volně prodejný návleky,korzety,vějíře,stahováky atd. , mezi blískavýma disco koulema.. mě by to nevadilo,kdyby tam nechodily 13-tky a nekupovali to..pak to nosí každý a uniká tomu smysl...je to moderní,tak to všichni musí mít..

a co se hudby týče..tak k tomu se ani nebudu vyjadřovat..no když mi gothicky oblečená holka řekne,že je gothic,protože poslouchá nirvanu,tak to by zasloužila leda přes hubu,aby se jí rozsvítilo..

pardon,že vás zavaluju těmahle kecama,ale dokáže to nas**t

Trawe

26 Evangelista Evangelista | 19. prosince 2008 v 16:24 | Reagovat

Trawe: Já tě naprosto chápu :)

27 Sirian Sirian | Web | 18. ledna 2009 v 21:08 | Reagovat

Hm,koukám,že jsem na tento článek narazila poněkud pozdě...ale přeci se vyjádřím taky :)

Jo je to nekonečný boj a asi vždy bohužel bude, ovšem uklidnit aspoň může to, že ty "puboše" to zas po nějakém čase přejde a zas si najdou něco jiného...

Je pravda, jak ovšem i ty sama uznáváš y slečna Yassmine, že sem tam posloucháš i jiné kapely, a kdo by ne, viď...Asi je to i tím, že když se člověk pohybuje v této sféře, tak se často potkává i s metalisty, nebo fesťáky apod.akce bývají často společné pro goths i "metly"...Já sama jsem poslouchala a jednou za sto let si ještě poslechnu Nightwish, mám ráda i metal uznávám, protože se prostě u toho ve chvílích vzteku dokážu dokonale odreagovat...Ale Bauhaus či novější věci jako Fields of Nephilim jsou prostě srdcovky a zůstanou jimi napořád :).

Zaráží mne ovšem velice,jak sama říkáš, když si "děcka" pletou pojmy s dojmy, když si myslí, že dark art jsou "gothic obrázky", a hlavně mne solidně nasírá (to si opravdu nemohu pomoci),když si někteří idioti myslí, že to má cosi společného  s architekturou-a gotickým slohem (stále nechápou,že i název pro sloh gotický bylo hanlivé označení - dle barbarských Gótů, protože Italům prostě připadala nevkusná a nemoderní)! Možná si to myslí z toho důvodu, že by naivně spojovali některé goths,kteří milují viktoriánskou módu s gotickým slohem a snad se jim plete,že ty hadry se nosily právě v tamtom období (a prostě jsou to dementi,co se týče historie), jinak vůbec nechápu,kde kdy koho vůbec napadla taková hovadina....

28 Evangelista Evangelista | 18. ledna 2009 v 21:58 | Reagovat

Sirian: Popravdě, nejsem si vědoma, že bych někde psala, že dark art je gothické "umění" (psala jsem, že ty oprázky o kterých oni ŘÍKAJÍ, že jsou gothické je většinou darkart) ani, že bych tuhle subkulturu spojovala s architekturou :D

29 Sirian Sirian | Web | 18. ledna 2009 v 22:03 | Reagovat

Promiň,tos mne asi nepochopila ;) možná jsem se špatně vyjádřila ;) Práveže jsem tím myslela, že nechápu, že ONI si to myslí, oni si to pletou ;)

30 Evangelista Evangelista | 18. ledna 2009 v 22:03 | Reagovat

ehm. oBrázky samozřejmě :)

31 Evangelista Evangelista | 18. ledna 2009 v 22:04 | Reagovat

Sirian: Jo takhle, no tak to bych řekla, že asi uvažujeme stejně :D

32 Sirian Sirian | Web | 18. ledna 2009 v 22:07 | Reagovat

Asi ano :D

Jinak moje chyba...někdy se asi špatně vyjadřuji ;)

33 Sirian Sirian | Web | 19. ledna 2009 v 1:19 | Reagovat

Jen tak pro zajímavost:

http://falloutrr.blog.cz/0901/co-je-to-gothic

Ehm to je furt dokola...asi se z toho zblázním, toto je nový článek... A pak se člověk může divit, protože jediné, co ti vyjede,když zadáš slovo goth je todle... Jdu emigrovat.

34 Evangelista Evangelista | 19. ledna 2009 v 14:26 | Reagovat

To je ovšem ohavné, ale už nemám sil se k tomuhle jakkoli vyjadřovat a s těmi lidmi se hádat, nebo se jim to snažit vysvětlit (stejně ti nakonec napíší něco jako: "Tak na muj blog nelez, krávo !!")

No a popravdě, zjistila jsem, že člověk je pak sám za špatnýho a stejně nic nezmění :(

35 Sirian Sirian | Web | 19. ledna 2009 v 17:50 | Reagovat

Tak v tom s tebou musím naprosto souhlasit :(....Sice nechápu ty lidi a asi ani nikdy nepochopím, jelikož kdyby je to opravdu zajímalo, tak by přeci měli toužit po poznání, chtít se dozvědět více...ale jsou to jen dementíci, kteří mají svou pravdu...Myslí si,že když si budou hrát na něco,čím budou odlišní,tak si jich lidé budou více všímat.

Taky jsem to z větší části dávno vzdala, spíše mne mrzí, že pokud by vůbec člověk chtěl nějaké informace o goths najít,tak je prostě nenajde, protože se ti objeví především žvásty "dárkulínů" a dalších jim podobných...

36 MXIII MXIII | 15. února 2009 v 18:08 | Reagovat

máš pravdu, naprostou pravdu, moc te obdivuju ze celis tomuto nesmyslnymu proudu a davu, nenavidim to! mas mou nejhlubsi poklonu ;-)

37 LiQuid LuSt LiQuid LuSt | E-mail | Web | 7. března 2009 v 12:04 | Reagovat

Moc se mi líbí tvé názory a tvá snaha o napravení pozérských ghotyků, ale když se jim image ghotyků líbí tak at si pod ní kráčí dál ne ? Však je to jejich volba, s gothikou nemaj vůbec nic společného, vždyt poslouchají jen evanescence, nightwish, marilina mansona, within temptation, víš- ta hudba je pro ně strašně gothická, všechny ty temné hlasy v pozadí přece působí tak tajemně ! A přece vše co je tajemné je hned gothica a pochází to podle nich z gothické subkultury a ,,pravidel" =D=D, těmhle lidem bych byla moc vděčná kdyby párkrát navštívili tvůj blog nebo web sanctuary, ikdyž si osobně mylsím zhe by jim to vůbec nepomohlo.. jsou tak zaslepeni ghotykou a tím zhe oni jsou ti dokonalí kteří na sebe běžně na ulici upozornují zhe by si z těchto málo pravdivých článků vůbec nic nevzali... a úplně nesnáším když někdo bere gothicu jako životní styl, něoc jako emo, oblékání e od černého a malování si černých očí, já se sice oblékám jen do černé, málokdy nasebe vezmu něco jiného a také se silně maluju, ale neberuto jako samozřejmost, nenávidím když na mě lidí koukaj ! Jsem hrozně nespolečenskej člověk a jsem nerada středem pozornosti ikdyž na sebe upozornuji kvůli své image.. ted k nám nedávno přišla nová spolužačka.. jen co mě uviděla vyptávala se mě jestli jsem emo nebo gothic... s témhle jsem nepočítala, zbaběle jsem se odvrátila a šla na chodbu.. k tématu ,,co jsem"  se nerada vracím.. ikdyž poslouchám gothic rock, mám ráda gothickou architekturu a chodím na stránky jko je sanctuary a čtu si pořád o tok kde se vlastně doopravdy založila gothica, jestli to bylo v clubech bacave nebo ne, stále mi něco chybí.. chybí mi ta volnost.. lidé se nerodí gothici, lidé se jimi nepodvědomě a potom i podm¨vědnomě stávají, záleží to na jejich osobním vkusu.. vkus na hudbu, vkus na architekturu ( sochařství, malířství, móda ) i když gothica pochází z punku, punk moc nemusím.. no.. to je tak vše co jsem chtěla napsat..

38 LiQuid LuSt LiQuid LuSt | E-mail | Web | 7. března 2009 v 12:10 | Reagovat

,,Moc se mi líbí tvé názory a tvá snaha o napravení pozérských ghotyků, ale když se jim image ghotyků líbí tak at si pod ní kráčí dál ne ? Však je to jejich volba, s gothikou nemaj vůbec nic společného, vždyt poslouchají jen evanescence, nightwish, marilina mansona..." k této větě jsem zapomněl apřipat zhe j to boužel hnusné špinění gothické subkultury.. ti co o gothice nic neví je berou za pravé gothici a to mě sere, ale ti co o gothice ví víc, než zhe se oblíkaj do černé  neposluchá se jen metal, se jim můžou jen tjm¨ně vysmívat nebo plakat na d¨nešní lehkomyslnou dobou.. nad dobou, kdy se che každej někam zařadit a být těmi drsnými v tmaým !

39 Vanity Vanity | E-mail | 15. března 2009 v 12:00 | Reagovat

mam na tohle taky stejný názor :)) i když  sama mám na webu kraviny a vim o tom:))

40 Painkiller347 Painkiller347 | E-mail | Web | 23. července 2009 v 15:11 | Reagovat

Vy tu všichni řešíte nějaké styly...osobně myslím, že je nejlepší se oblékat, jak kdo chce a nepovažovat se za Gotha, Satanistu, Emo či něco jiného - to ať si rozhodne každý kdo tě zná, když už má potřebu tě zařadit do nějaké skupiny lidí. A tohle už není pozérství, protože se nepovažuješ za nic, co nejsi.

Když se to vezme z psychologického hlediska, tak člověk (já osobně), který je nespokojen s tímto světem, protrpěl si celkem dost depresí a má snížené sebevědomí potřebuje nosit výraznější oblečení, které mu dodá trochu toho sebevědomí a časem si tak vytvoří i svůj jedinečný styl, který mu pomůže se vyrovnat s různými problémy, taky mu pomůže zapadnout ke skupině lidí, se kterými si rozumí a najde v nich oporu.
Pak jsou lidé, kteří jsou v pohodě a zkoušejí to co o tom nic neví. Z těch jsou ze začátku 100% pozéři, ale časem je může daný styl změnit, když se začnou o tom dozvídat víc a sami přicházet na nové myšlenky v tomto stylu a pak se z toho buď vyvine vlastní styl, nebo styl ve kterém začínali jako pozéři a přinejhorším pozéry zůstanou.
Pak jsou lidé, co jsou prostě jednoduše namyšlení či cílevědomí a daný styl jen zneužijí pro svůj prospěch. Neboli ti, kteří stylu jen "ublíží" a vytvářejí o něm špatné názory, které se mohou líbit dalším takovým a ti to pak roznesou např. na své blogy a vznikájí pak z takových článků různí pozéři.

Já sám jsem ještě skoro před dvěma lety neměl žádný styl a pak v 9. třídě přišel nový spolužák co poslouchá metal a mě se taková hudba líbila, navíc jsem předtím ani nic neposlouchal. Tak jsem se začal o hudbu tak trochu zajímat a vyhledal jsem skupiny, které poslouchal můj otec, ještě než se rodiče rozvedli a odstěhoval se. Celkem jsem přitom zavzpomínal a Marilyna Mansona poslouchám dodnes jako mou nejoblíbenější kapelu, čímž se můj styl tak trochu schyluje různými směry. Uvnitř jsem metalista a na venek vypadám spíše jako směska různých stylů občas podobných Satanismu, Black Metalu, Heavy Metalu, poslední dobou se to pomalu skoro blíží i na emo, nějakou dobu jsem tež vypadal účesem na punkera, ale že bych se přiřazoval k něšjakém určitému stylu, to ne. Pro mě je důležité zdolat všudypřítomné problémy, vzniklé v dětství, a být sám sebou a nejen nespolečenský, věčně přemýšlející člověk, sedící vždycky o kus dál od společnosti.

A píšu tu i přesto, že se tu nějaký ten měsíc nepsalo, ale možná to někdo bude číst a napíše na e-mail :) (pochybuji, že ještě narazím na tuhle stránku někdy  v budoucnu - jsem ssem se dostal jen čirou náhodou)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama