Psyclon Nine

14. července 2008 v 16:52 | Evangelista
"Všichni, jenž stojí přede mnou, musí být souzeni"
Industriální řežba silně ovlinvěná legendami jako jsou Ministry nebo KMFDM, kořeněná blackovým hlasem vokalisty Nera, místy přecházejícím až k hadímu syčení, to jsou hlavní artikly této šestice z americké Kalifornie. Formace Psyclon Nine spatřila světlo světa roku 2000, je dílem bývalých spolubydlící Marshalla Carnage a Josefa Heresy. Jméno si kapela vybrala na základě nechvalně známého plynu Zyklon B (Psyclon), kterým byly za 2.světové války vražděni lidé v plynových komorách a čísla devět (Nine), které je signifikantní pro numerologické spisy Aleistra Crowleyho.
Léta páně 2003 Psyclone Nine vyhodili do světa svoje první album Divine Infekt, kterým si velmi rychle získali popularitu nejen v industrialních kruzích a kapela dostala nálepku "aggrotech" (mix electro/industrialu a dark electra s technem, někdy nazývaný jako "Hellelectro, kapely jako Die Sektor, Suicide Commando atd." )
V roce 2005 přišla na řadu další deska, tentokráte s názvem "INRI", jak už název napovídá, v textech se propíraly hlavně otázky náboženství a za zmínku stojí i povedená coververze písničky "You Know What You Are" od Ministry. Poté následovala úspěšné vystoupení na festivalu WGT a vydání další desky "Crwn Thy Fmicatr", v které se opět tak trochu odklánějí od své předchozí tvorby a místo tvrdého elektronického zvuku předchozího alba,
můžeme v "Crwn Thy Fmicatr" slyšet větší důraz na blackmetalové prvky.
Dalším věcí, která stojí za zmínění, je kontroverzní image kapely. Kvůli názvu skupiny bývají členové při rozhovorech často nařčeni se sympatizací s nacismem, jako odpověď ovšem Nero jen říká "Lidi, kteří si o nás myslí, že jsme náckové jsou zkurvený idioti a já nechci aby poslouchali mojí muziku". V jejich prospěch také svědčí, že jeden z prvních členů, Eric Gottesman, je žid a text písničky "Requiem for the Christian Era", je původní Hebrejská modlidba.

Oficiální stránky: http://www.psyclonnine.com/
__________________________________________________________________
Klip "Parasitic"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 -------------------------------------- -------------------------------------- | 15. července 2008 v 11:30 | Reagovat

už hledám a stahuju:)

2 Evangelista Evangelista | Web | 15. července 2008 v 11:37 | Reagovat

------: I ty piráte !!!! Kdyžtak je to na isohuntu XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama