Voltaire

30. srpna 2008 v 18:06 | Evangelista |  Hudba
Voltaire, vlastním jménem Aurelio Hernández, se narodil 25. ledna 1967 v Havaně a svůj pseudonym převzal od osvícenského spisovatele Françoise-Marie Aroueta alias Voltaira. Kromě hudební branže působí i jako profesor na Škole vizuálních umění v New Yorku.
Dětství Ve věku deseti let, byl Voltair silně ovlivněn filmy Raye Harryhausena (Jáson a aArgonauti, Sindibad...) a začal se pokoušet dělat svoje první animace na Super 8 kameře. Z výstřižků z časopisů o animaci se pomalu učil, jak udělat svoje první gumové figurky a přimět je pohybovat se na obrazovce kamery. První práci jako animátor dostal ve svých sedmnácti u Parker Brothers v New Jersey kam s rodiči jako dítě emigroval. Nyní žije v New Yorku a říká, že je to jediné místo (snad kromě Tokya) kde je opravdu šťastný.
Hudební kariéra Voltairova hudební tvorba má silné kořeny v Evropské folkové hudbě a samozřejmě je hodně ovlivně gothickou scénou. Mnoho posluchačů považuje jeho hudbu za těžko zařaditelnou, přesto se většina shodne v tom, že nejlépe spadá do škatulky "darkwave". Další co můžeme u Voltaira slyšet jsou kabaretní prvky, časopis Lexicon Magazine ho zařazuje do tvz. "goth (dark) cabaret" kam spadají i ostatní kapely, které Voltairovu tvorbu ovlivnily (Rasputina, Cab Calloway...). Voltaire sám svojí hudbu charakterizuje jako "Hudba pro paralelní vesmír, kde nikdy nebyla vynalezena elektřina a Morrisey je králem Anglie" (Morrissey-britský rockový zpěvák). První kapela v které Voltaire hrál se jmenovala First Degree a přidal se k ní na střední škole. V pubertálním věku byl velkým fanouškem skupiny Duran Duran a až později začal poslouchatna gothické skupiny jako Bauhaus nebo The Cure. Jako už dospělý, Voltaire založil skupinu s houslemi, čelem, bubny, kde působil jako vokalista a hráč na akustickou kytaru. Během prvního roku působení mu byla nabídnuta smlouva s Projekt Records, kterou podepsal v červnu 1998 a rovnou vydal i svoje první album The Devil's Bris a dva roky nato následovalo další album Almost Human. Jedna z neúspěšnějších Voltairových písní, BRAINS !, byla napsána pro stanici Cartoon Network a jejich show "Billy and Mandy's Big Boogie Adventure" a jako velký fanoušek Star treku, Voltair s oblibou navštěvuje sci¨fi akce jako je I-CON nebo Dragon Con. Voltaire také působí jako hlavní vokalista v New Yorkském new wave kvintetu The Oddz.
Členové kapely: I když na fotkách Voltaire vypadá jako sólista, má vlastní skupinu.
Voltaire-vokál/kytara
Gregor Kitzis-housle Matthew
Goeke-čelo
Kiku Collins-trumpeta, klarinet
George Grant-basa
Glenn Sorino-bubny
Stephen Moses-bubny
Grisha Alexiev-bubny
Umění a knihy: Voltaire i zdatným spisovatelem a krelířem, má za sebou grafickou novelu Oh my Goth!, také známou jako OMG!. Původně začal pouze s osmistránkovými booklety, které přinášely informace o jeho dalším vystoupení, poté si ho ale všimlo nakladatelství Sirius Entertainment a začalo Oh My Goth! publikovat. Z jeho dalších výtvorů můžu jmenovat ještě sérii DEADY nebo knížky What is Goth ? nebo Paint it Black. Podle novely Deady se začaly vyrábět i figurky, které byly poprvé představeny na San Diego Conu, kde slavily velký úspěch.
Oficiální stránky: http://www.voltaire.net/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ...... ...... | 31. srpna 2008 v 8:34 | Reagovat

týpek to může být zajímavej, ale proč si proboha převzal jméno, který už bylo použitý? už jenom proto, když ho bude někdo vyhledávat, vyhledávač vyhodí informace o tom starším Voltairovi...

2 Enyf Enyf | E-mail | 8. září 2008 v 19:02 | Reagovat

Můj oblíbenec :-)

3 Setja-Nerthe Setja-Nerthe | E-mail | 10. září 2014 v 1:50 | Reagovat

[1]: Jméno nemá převzané, jeho občanské jméno je skutečně Aurelio Voltaire Hérnandez. Budeš se muset zeptat jeho rodičů, proč jej tak pojmenovali :)

4 Setja-Nerthe Setja-Nerthe | E-mail | 10. září 2014 v 1:54 | Reagovat

A tak mě napadá... se svou druhou evropskou tour se chystá zamířit i do Čech.

Zatímmá v plánu 4 koncerty (Třebíč, České Budějovice, Praha, Prostějov) v rozmezí od 5. do 8. listopadu.

Kdyžtak zde je odkaz na jeho oficiální stránku na Facebooku, kde zveřejňuje všechny novinky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama