Deine Lakaien- info

8. října 2008 v 14:02 | Evangelista |  Deine Lakaien
1985, Michail Gorbačov byl zvolen generálním tajemníkem KSSS, teroristé RAG Christian Klar a Brigitte Mohnhaupt jdou před soud, vzniká kanál Sat 1 a v Mnichově se potkávají Ernst Horn a Alexander Veljanov……


Bolí vás po koncertech uši ? Cestou domů na vás akorát ještě víc dolehne všední realita ? To se vám po koncertu Deine Lakaien nestane ! Motto jejich vystoupení je vždycky: zábava, radost a odpoutání se od stresu každodenního života.
Za německý projekt Deine Lakaien (Tvoji lokajové) jsou zodpovědní pánové Ernst Horn- skladatel, pianista, bubeník a hlavně duchovní otec projektu a Alexandr Veljanov, zpěvák s naprosto nezaměnitelným hlasem. Jejich alba jsou sofistikovaná a silná.

Deine Lakaien formovali a určovali Evropskou darkwave scénu jako žádná jiná skupina, vždycky šli s dobou ale nikdy nezapadli do davu a přinášeli nové a originální věci.Výsledkem jejich více než dvacetileté práce jsou vyprodané koncerty, vysoká umístění v žebříčcích alternativních hitparád a tisíce věrných fanoušků po celém světě.
Jednou z nejvíce fascinujících věcí na jejich vystoupeních je hudební rozmanitost. Skladatel Ernst Horn pracuje s počítači, elektronikou a pianem tak dobře, že posluchač má pocit, jako by nástroje měli vlastní duši. Výsledkem je dokonalý, čistý zvuk a perfektně zvládnuté přechody mezi silnými a jemnými pasážemi.

Hudba skupiny je pokaždé tak trochu jiná, na začátku turné můžou písničky znít jinak, než na jeho konci- to je dáno tím, že Horn i Veljanov neustále přicházejí s novými nápady a aplikují je na už existující tvorbu. Pro skalní fanoušky dua Deine Lakaien je jméno Horn zárukou kvality a perfekcionismu, člověk, pro kterého je hudba jeho životním posláním.

Alexandr Veljanov, přestože na podiu působí dojmem introverta, vystavuje svoje pocity bez známky slabosti a svým nezaměnitelným hlasem dává vystoupení téměř magický ráz.Hudba Deine Lakaien je dokonalým únikem do světa bez všedních starostí, do světa kde realita ztráci konkrétní tvary a kde nepotřebujete nic víc než poslouchat a poslouchat….

Diskografie:
  1. Deine Lakaien, 1986
  2. Dark Star/ 2nd Star, 1991
  3. Dark Star Live, 1992
  4. Forest Enter Exit, 1993
  5. Mindmachine, 1994
  6. Acoustic, 1995
  7. Winter Fish Testosterone, 1996
  8. Kasmodiah/ Into My Arms/Return 1999
  9. White Lies/ Where Are You CD 1,2 2002
  10. 1987/Live in Concert

Přeloženo z oficiálních stránek, nekopírovat bez svolení !!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blacksea Blacksea | E-mail | Web | 10. října 2008 v 13:30 | Reagovat

Připomíná mi to Depeche Mode (až na ten hlas).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama