The Hunger-Hlad

16. prosince 2008 v 12:16 | Evangelista
Kultovní britský horror, který se proslavil hlavně milostnými scénami mezi Catherine Deneuve a Susan Sarandon, gothickou atmosférou a netradiční milostnou zápletkou...... žádná láska netrvá věčně.
_________________________________________________________________________________

Režie: Tony Scott
Producent: Richard Shepherd
Rok výroby: 1983
Délka: 100 min.
Podle novely
Whitleyho Streibera
______________
The Hunger- Hlad
Hlad je anglicky mluvený hororový film z roku 1983. Je to příběh bizardního milostného trojúhelníku mezi doktorkou (Susan Sarandon), která se specializuje na spánkovou problematiku a výzkum stárnutí a stylovou upírskou dvojicí (Catherin Deneuve a David Bowie). Film je natočen podle stejnojmené románové předlohy z roku 1981, jejíž autorem je Whitley Strieber se (screenplay) od Ivana Davise a Michaela Thomase.
Hlad byl prvním (feature) film režiséra Tonyho Scotta. Film nebyl zrovna dobře přijat, kritici ho často napadali za příliš temnou atmosféru a slabý děj a zápletku. Například Robert Ebert ho charkterizoval jako "bolestivě špatný upírský film". Přesto všechno se ale film, právě kvůli své temné atmosféře, (ke které přispívá i skladba Bela Lugosi's Dead od Bauhaus) stává kultovním. Film je populární i díky mnoha odkazům na gothickou subkulturu.Zápletka
Miriam Blaylock (Catherin Deneuve), je krásné a nebezpečné nemrtvé stvoření, které se živí životní silou lidských bytostí, zve vybrané muže aby stali jejími milenci za příslib věčného života.....ovšem jen za určitou cenu.....Její oficiálním partnerem a společníkem je John (David Bowie), talentovaný cellista, kterého si vzala v 18. století ve Francii, teď spolu žijí v elegantním měšťanském domě v New Yorku a vystupují jako gothická dvojice.Zanedlouho začne John pociťovat cenu za jeho věčný život... lidští společníci Miriam jsou prokleti k utrpení živoucích mrtvol- Miriam sama je nesmrtelná a věčně mladá, ale jejím lidským milenců bylo pouze prodlouženo mládí na jedno či dvě století a pak začínají neuvěřitelnou rychlostí stárnout, až do podoby vysušených chodících mrtvol. Opravdová hrůza ovšem je, že tyto upíro-lidští hybridi nemohou zemřít. Když toto prokletí padne i na Johna, vydá se hledat pomoc k doktorce Sarah Robertsové (Susan Sarandon), která se specializuje na problematiku stárnutí.Když John navštíví Sářinu kliniku, tak není ochotná věřit jeho tvrzení o rychlém stárnutí.

Nechá ho sedět v čekárně, kde během pár hodin John neskutečně zestárne. Sarah je šokovaná, když vidí co se stalo, ale už je příliš pozdě aby mu mohla pomoci. Nyní velmi starý muž se vrací domů a žádá Miriam aby ho zabila, ale ona odmítne. John, zničený stářím, zkolabuje a Miriam ho umístí do rakve vedle mnoha svých dalších milenců.... všech stále žijících. Sarah, zaujatá medicínským zázrakem Johnova stárnutí ho jde hledat k němu domů. Miriam se rozhodne vzít Sarah jako svojí novou společnici, svede jí a po sexu se obě říznou a napijí se nazájem svojí krve, čímž se z doktorky stává upír.Sarah se vrací domů ke svému příteli Tomovi (Cliff DeYoung) aniž by si uvědomovala co s Miram udělala. Začne se cítit zvláštně a cítí neuvěřitelný hlad, který není schopná utišit, prtot se vrátí k Miriam domů a požaduje od ní vysvětlení. Tam se dozvídá o všech náležitostech života nemrtvého, ale příčí se jí pití lidské krve. Přesto se nedokáže ovládnout a nakonec zabije Toma aby se nasytila.Jednou, když Satan dokončí krmení, jde za Miriam, která jí vypráví, že takhle žije snad už od dob starého Egypta. Je nezastavitelná a posedlá svou nepřemožitelností, přesto Sarah, která stále trpí vinou za zabití Toma, se rozhodne, že už nechce dále být upírem a rozhodne se Miriam zničit.
Sarah zjistí, že její pouto s Miriam odkrylo zvláštní choulostivé místo v Miriamině síle díky kterému se jí podaří Miriam zlikvidovat, ztrácí sílu nad svými bývalými milenci a ti jsou konečně schopni povstat ze svých rakví. Zkroucené bytosti, stále do Miriam osudově zamilované, promítnou své utrpení do své věznitelky. Miriam je za své zločiny potrestána proměnou ve starobylou svraštělou bytost, odsouzenou žít na věky jako chodící mrtvola…..
hunger1.jpg David Bowie The Hunger Collection picture by Littlemarilyn


Hrají:
· Catherine Deneuve jako Miriam Blaylock,
· David Bowie jako John
· Susan Sarandon jako Dr. Sarah Roberts
· Cliff De Young jako Tom Haver
· Beth Ehlers jako Alice Cavender
· Dan Hedaya jako poručík Allegrezza
· Suzanne Bertish jako Phyllis
· James Aubrey jako Ron
· Bauhaus jako kapela z klubu

Přeloženo z www.wikipedia.com , nekopírovat bez svolení a zdroje !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Demetra Demetra | Web | 17. prosince 2008 v 10:12 | Reagovat

Viděno nedávno.Moc pěknej film.Jenom mě mrzelo,že Bowie byl ze hry tak brzo :)

2 Evangelista Evangelista | 17. prosince 2008 v 10:44 | Reagovat

Demetra: To jo, já se na to koukala hlavně kvůli němu a Bauhaus a obojí tam bylo příliš krátce :D

3 P-N P-N | E-mail | 26. prosince 2008 v 19:03 | Reagovat

Nedal by se ten film najít někde ke shlídnutí na netu??

4 lady Smith lady Smith | 30. prosince 2008 v 19:37 | Reagovat

youtube, tam to je

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama