Norma Loy

2. ledna 2009 v 16:57 | Evangelista |  Hudba
Usher a Chelsea se setkali v roce 1977, to byl začátek blízké spolupráce, silně ovlivněné punkovou kulturou. Společné publikovali tři knihy, organizovali výstavy a začali se věnovat hudbě spolu s kapelou "Metal Radiant" (noise punk) a posléze s "Coit Bergman", kteří byli více elektroničtější.

V roce 1981 založili skupinu "Norma Loy" (název jim dal údajně sám Alan Vega), jméno je anagramem "Nom Royal" (královské jméno). Kapela spolupracovala s fanzinem New Wave, který později založil label a vydal jejich první cd nazvané jednoduše "Norma Loy", deska obsahovala čtyři cold wave skladby, první tohoto stylu ve Francii...


Další deska na sebe nenechala dlouho čekat, tentokrát nahrávka nesla jméno "Psychic Altercation" a přikláněla se spíše k rocku (sami ji popsali jako "pscychoanalytic rock"). Poté následovalo LP "Rewind/T.Vision", které vydali v roce 1986 u Divine/Madrigal. Texty se zabývají jejich oblíbenou problematikou- paranoia, mysticismus, sex, iluze reality atd. Na svém vlastním labelu CPM později vydali i videoklip "Live Atheneum- Kill Kill Tour", kde se mísí fotky z konzertů s fikcí.

"Sacrifice" (nominované na nejlepší LP roku časopisem Best) bylo vydáno roku 1988 na labelu Eurobond a rozvíjelo témata z T. Vision. Tato poměrně radikální nahrávka pyšnící se tvrdým a ledovým zvukem, poukazující na úpadek osmdesátých let, se stala legendou tohoto žánru. Písnička "Power of Spirit" téměř nepřetržité zněla Pařížským undergroundem, zatímco další věc "L'homme à la moto" ("The motocycle boy") si našla cestu do rádií.
V roce 1986 se po Evropě začal šírit tvz. Buto Dance (druh tance vzniklý v Japonsku okolo roku 1960), který velmi ovlivnil členy kapely a hlavně vizuální stránku jejich vystoupení. Od té doby byly koncerty brány jako multiumělecké, hudba se střídala s tanečními vložkami a na veliké obrazovce byly promítány různé obrazy a fotky.

V lednu 1989 vyšla poslední část trilogie, kterou započal "Rewind/T.Vision", nahrávka se jmenovala "Rebirth", tohle album bylo pro kapelu zlomové, přestože se stále drželi coldwave/ expirimetal soundu. Skupina se dostala na festival Printemps de Bourges a hrála v mnoha televizních show. Poté vypustili do světa video "Live in Reel"- nahrávku živého koncertu v Paříži.

Léta 1991 a 1992 znamenaly pro kapelu mnoho změn.Výsledkem bylo nové album "Attitudes", kde se projevily veškeré vlivy, které na kapelu působily od jejího počátku. Deska bylo hudebně poměrně odlišná od předchozích počinů, a proto z ní byla gothická veřejnost krajně zmatená.
Rok poté se Norma Loy rozhodli přerušit svojí činnost. Usher a Chelsea spolupracovali na jednorázovém projektu v oblasti filmové hudby ("The House of Love", "Soul Skin"…) a také se objevili se skupinou Peep Hole na vystoupení v Chartreské katedrále .
V roce 1997 vycházejí kompilace se starými písničkami a také kompilace "Open Your Mind" s remixy pro label Datcha. 1999-Usher a Chelsea se dávají dohromady s německým hudebníkem/cí Arnovah (bohužel jsem se nedopátrala bližších informací) na techno projektu "Dyna" a také pustili do světa několik remixů nahrávky "L'homme à la moto".

Chelsea se nyní věnuje umění jako Reed 013 a Usher aka A. Shield se pořád věnuje hudbě, v roce 2007 začali pracovat na novém albu Norma Loy, které má spatřit světlo světa v lednu letošního roku.

Přeloženo z: http://www.myspace.com/normaloy, nekopírovat bez svolení a zdroje !!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama