Nebezpečí Lisabonské smlouvy

20. října 2009 v 13:33 | Evangelista |  Názory
České Budějovice 10. 11. 2008 - Jana Bobošíková představuje studentům VŠTE své důvody pro neschválení Lisabonské smlouvy.
 1. Lisabonská smlouva je v podstatě již jednou odmítnutá Evropská Ústava.
 2. Dává EU nové pravomoce na úkor členských států (68x je zrušeno právo veta).
 3. Bere nám samostatnou zahraniční, hospodářskou, sociální a energetickou politiku a mnohé další. Státy také ztratí kontrolu nad sazbami nepřímých daní.
 4. Dává EU možnost získávat nové pravomoce a rušit právo veta v dalších oblastech bez další ratifikace a souhlasu jednotlivých států díky pasarelám - legislativním "myším dírám", o nich se více dočtete zde. U těchto rozšíření Bruselské moci nadále nebude třeba, aby je schválily parlamenty či občané jednotlivých členských států, jako tomu bylo dosud.)
 5. Zvětšuje nadvládu nevolených byrokratů: rozšiřuje tzv. "doložku flexibility", podle níž mohou vydávat závazná rozhodnutí například o obchodních normách pouze úředníci Evropské komise. Takových rozhodnutí je už nyní desetkrát víc než směrnic, které projednává Evropská rada a Evropský parlament.
 6. Zmenšuje váhu hlasu českého zástupce v Radě ministrů na polovinu a 2x zvyšuje váhu Německa.
 7. Tři ze čtyř velkých zemí (Německo, Francie, Itálie a Velká Británie) mohou kdykoli zablokovat jakékoli záměry Evropské komise. Naopak jim stačí sehnat podporu jedenácti libovolně malých států, aby prosadily, co potřebují - stačí 55% států s 65% obyvatel, oproti dnešku, kdy má každý stát právo veta.
 8. V řadě důležitých oblastí likviduje suverenitu naší země a činí z ní závislé území pod správou vyšší moci.
 9. Zamítnutím LS se nepřikloníme k Rusku, jak je mylně naznačováno, stále budeme rovnocennými členy EU dle současných smluv, a stejně tak zůstaneme i členem NATO.
 10. Členské státy již nebudou mít komisaře v každé komisi, čímž ztratí velkou část vlivu na rozhodování Unie.
 11. Charta základních práv EU otevírá cestu majetkovým nárokům sudetských Němců, které již nebudou posuzovat soudy našeho státu ale Evropský soudní dvůr - o nás bez nás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 quienquiera quienquiera | 20. října 2009 v 14:13 | Reagovat

začala ses zajímat o politiku? jsem trochu překvapená z nových odkazů na oblíbené stránky. ne že by tomu spoustu věcí nenaznačovalo, ale takhle natvrdo jsem to nečekala. myslíš, že to je dobrá volba dát hlas třeba těm chlapíkům z DS?

2 Evangelista Evangelista | 20. října 2009 v 14:23 | Reagovat

O politiku se zajímám už dlouho. Tvrdě, nevím jestli je to správné slovo, Dělnická strana je regulérní politická strana a nevidím důvod proč by její podpora byla špatná. Já osobně s jejich programem sympatizuji i když jsem volila stranu Národní. Myslím si, že doba potřebuje změnu, nelíbí se mi kam směřujeme a je dobře, že se objevil někdo, kdo se o to snaží. (A upřímě doufám, že se tady zjeví idiot, který začne do diskuze o DS tahat koncentráky a plynové komory, Národní socialismus je politika, která byla zneužita špatnými lidmi, což ovšem neznamená,že je sama o sobě špatná !) btw. kdyby někoho zajímal program DS a NS najde ho tady http://www.delnicka-strana.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=103 a tady http://www.narodni-strana.cz/program.php

3 quienquiera quienquiera | 20. října 2009 v 14:29 | Reagovat

tvrdě nebylo vhodný slovo, ale nenapadlo mě jiný. nemá cenu řešit pitominy. mě se taky nelíbí kam směřujem, ale nevím jestli by DS tohle dokázala vyřešit, potažmo vytvořit a udržet fungující stát (ne že by teď fungoval). docela chápu tvojí nas... na současnej chod věcí i radikálnost s kterou je třeba se opřít do změn. taky je fajn, žes nevolila hlavní proud, jen si opravdu myslíš, že je šance na změnu, a to nejen drobnou kosmetickou? myslím, že v tomhle státě to už nejde.

4 Evangelista Evangelista | 20. října 2009 v 14:30 | Reagovat

Btw. vím, že to asi mnoho lidí překvapilo a nejspíš sem většina z nich přestane chodit když tu nebudou fotky zmalovaných týpků další blbosti, ale upřímně, je mi to strdečně jedno. Rozhodla jsem se sem dávat věci, které mají smysl, což ovšem zajímá jen málo lidí, ale o to nejspíš budu radši, protože už mě jaksi nebavilo číst komentáře typu "heeeeeeeeeeej ty máš uplně mooooooooooooooooooooooooooooooc  super blog...fakt máš ho tu uplně moooc boží a super (disajn) :-) :-)" o takové návštěvníky opravdu nestojím.

5 Evangelista Evangelista | 20. října 2009 v 14:39 | Reagovat

No tak s tim, že by se DS mohla dostat do čela asi nepočítá nikdo, kdo má rozum, na to je tu ještě příliš mnoho fanoušku KSČM a ignorantů co si myslí, že všichni národní socialist chtějí vyhladit židy :D "Drobná kosmetická změna" mi připomíná přísloví "Navrch huj a vevnitř fuj", takže si nemylím, že tady něco takového pomůže. Bylo by třeba udělat změnu radikální, ovšem jestli se tohle podaří je ve hvězdách, možná jednou lidi pochopí, že sypat miliony na integraci cikánům a olizovat boty pánům z EU není dobré pro nikoho z nás a sami se probudí, ale to se mi zdá stejně pravděpodobné, jako to, že se někdy sníží státní dluh.

6 quienquiera quienquiera | 20. října 2009 v 14:41 | Reagovat

sorry, ale vypadalo to že ti to dělá dobře. i když těžko soudit. nejsem goth (možná to ani neumim napsat dobře), ale nejsem ani nácek. i když asi si daleko raději budu čist v novém obsahu, než to předtím. z toho co píšeš v podstatě vyplívá, že ty veci předtím neměli smysl (i když si tomu někdy určitě věřila). neměli. a je fajn, že se směruješ jinam.

7 quienquiera quienquiera | 20. října 2009 v 14:46 | Reagovat

sypat miliony na integraci cikánů... to je pitomost a myslí si to spoustu lidí, řekla bych že 92%. jenže nikdo to nechce říct nahlas, protože dneska je to fuj. a v tom je ten průser. a keci lidí o tom jak se těm chudákům ubližuje a jak jsou multikulti jsou blbiny. to řikaj lidi co žijou v dobrejch činžákách a nikdy nešli ani kolem cikánskýho domu. sorry, ale tohle mě štve. a myslim že tebe taky (i pro tu shodu jmen)

8 Evangelista Evangelista | 20. října 2009 v 14:59 | Reagovat

tak jako ona byla legrace si nějakej čas dělat srandu z lidí, ale už se mi to nějak přejedlo :D já bych neřešila kdo je nebo není goth, to je jako řešit jestli tenhle poslouchá rock nebo pop, prtotože jak už jsem mnohokrát tvrdila, je to prostě jen hudební žánr, jehož poslech nemá na politické či jiné názory vliv. Já tímhle směrem směřiji už velmi dlouho, nýbrž radikálně pozměnit obsah jsem se dokopala až teď (zřejmě někdy potom, co jsem došla k závěru, že už ani moc nechci mít s těmihle lidmi cokoli společného). Cikáni jsou kapitola sama pro sebe, vezměme si Čunka- mluvil za většinu a jak chudák dopadl, opravdu dnešní móda libování si v pozitivní diskriminaci mi obrací žaludek, tuhle jsem si procházela stránky Antify a málem mě šlehno, výroky jako "Je nesmírně pozitivní, že se romové, kterých se rasově motivované násilí týká nejvíc, konečně sami dokázali ozvat." (http://www.antifa.cz/238-mzdomova-romove-vychazeji-do-ulic.html), no a Romea.cz- asi nemá smysl cokoli dodávat, články o tom, že stát dává milionové dotace na Janov a další ghetta by zřejmě zvedli z židle téměř kohokoli.

9 quienquiera quienquiera | 20. října 2009 v 15:12 | Reagovat

stránky romea.cz bych neotevřela ani v rámci hesla: je třeba poznat nepřítele. z pozitivní diskriminace je mi děsně na bl... a když zaflekuju naposlední chvíli na přechodě, protože tam vletěl cikán a pak se musim koukat jak se plouží na druhou stranu ulice a ještě mi ukazuje fakmena a já vim, že toho ... nemůžu přeject ani na něj řvát, protože  by se mnou sice všichni souhlasili, ale nahlas by to nikdo neřek, tak mi z toho je fakt zle. a nebudu se rozčilovat. jednou jsem měla možnost proletět se cesnou, tak jsme zaletěli nad chánov a udělali kolem kolečko - a ten průhlednej panelák s vymlácenejma oknama, bez dveří a s obrovskym množstím bordelu kolem, by měli ukazovat všem. mimochodem, co přispět nějakým komentářem na romea či jinam a podepsat se, sopustu lidí by to mohlo dost zarazit :o)

10 Evangelista Evangelista | 20. října 2009 v 15:27 | Reagovat

No bylo by to jistě zábavné, ale přesto si myslím, že komentář psaný bez chyb a česky by většina návštěvníků této stránky nepochopila :D I když, teď to vlastně filtrujou, tak to asi nebude tak strašné jako dřív, i když tenhle stojí za to: "romske dite se stratilo a trziste v dabline ( - 6. 10. 2009, 07:37:07)
IP: 86.42.217.1xxx,  Ireland - Naas
rodina romska sla na nakup a dite se stratilo v tom dabu zacali na neho komunikovat kde ma maminku nemohli se snim domluvit any anglicky ani cesky at kluk rek romsky cituji me kamas la mama ,,,,cituji ja chci maminku a najednou knemu pribehnul clovek puvodu indijan a zacal snim komunikovat vlastne se domluvili romsky a policiji delal ten indijan tvz, prekladatele a rodina ho nasla pohode a stastne i pakistanci mluvy romsky to neny normalny nikdo tomu neuvery i arabove slisel jsem na vlastny usi po telefonu ja naneho anglicky dis my rek ze je rom tak jsem neveril as jsem se presvecil sam pisu bozy dar my patrime bohu rom je nebobosnejsi narod na svete buch nam pridelil jazik ktery je tvz, utajeny pro lidstvo ale ne pro romy diky bohu" :D

11 quienquiera quienquiera | 20. října 2009 v 15:30 | Reagovat

na to snad ani nelze reagovat

12 Kůzle Kůzle | 29. října 2009 v 14:33 | Reagovat

Myslím si ,že kdo co volí je jen jeho vlastní věc. Také souhlasím s volebním programem DS, ten kdo obhajuje cikány, by se měl nastěhovat do našeho města. Bydlím v Mostě a co se tady děje si asi nikdo nedokáže představit, nemá cenu nic rozepisovat , je to opravdu dlouhá kapitola. Nijak nesympatizuji s extremisty, DS bude v našem městě volit snad více než polovina lidí.Nynější situace se prostě už nedá vydržet a stát musí pochopit, že už je toho příliš. Takže díky za konečně podstatný téma..

13 Darkness Soul Darkness Soul | Web | 29. října 2009 v 17:30 | Reagovat

Mno... tu LS nám byl čert dlužen... jestli projde, tak bude nejlepší se někam odstěhovat... o čemž už uvažuji delší dobu... někam mimo EU... jinak co se LS ještě týká, tak nějak mi připadá, že (dle Irska) všechny členské státy asi musí smýšlet politicky (rozuměj pro evropsky) správně... tedy neprošlo to jednou, bude se hlasovat podruhé a nejlépe dokud lidé nebudou souhlasit... je mi z toho na blití...
mimochodem Bobošíková jednou kdesi řekla, že je snad jediná, která si celou tu LS přečetla... to o něčem taky svědčí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama